Ogrodzenia panelowe na pochyłym terenie

Idealnym terenem pod budowę ogrodzenia jest powierzchnia płaska. Otaczający nas krajobraz jest mocno zróżnicowany i często działki budowlane niestety znajdują się na skarpach, zboczach. Do budowy ogrodzeń w tych trudnych warunkach najlepiej wybrać profesjonalną firmę ogrodzeniową, która na swoim koncie posiada tego typu realizacje i tym samym doświadczenie i niezbędną wiedzę.

Ogrodzenia budowane na trudnym terenie Bochnia i okolice


Najpopularniejsze są dwie metody budowy ogrodzeń na pochyłym terenie.

Pierwsza metoda:

Nazywane często "ogrodzeniem pochyłym" oznacza to że spadek ogrodzenia podąża wraz z poziomem terenu. Słupki ogrodzeniowe skierowane są ku górze a murek równoległy do ziemi. Budowa ogrodzenia panelowego tą metodą ma wielu zwolenników, niestety nie nadaję się w przypadku zbyt dużych nachyleń terenu lub gdy nachylenie jest zmienne.

Druga metoda

Drugą metodą budowy ogrodzeń panelowych na pochyłym terenie jest metoda schodkowa. Ogrodzenie panelowe najczęściej imituje schody, które stopniowo schodzą w dół zbocza. Montaż ogrodzeń panelowych tą metodą przypomina modułowy wygląd i jest rozwiązaniem bardziej uniwersalnym i częściej stosowanym. Zbyt duże nachylenia terenu, uskoki, bardziej lub mniej strome zbocza nie są żadnym ograniczeniem.

Sztuka budowania ogrodzeń panelowych metodą schodkową


Budowa ogrodzeń na trudnym terenie

Ogrodzenia panelowe budowane na zboczach, nierównościach terenu wymaga odpowiedniego sprawdzenia gruntu, czy nie jest on narażony na osunięcie. Niewłaściwe zdiagnozowanie rodzaju gruntu i montażu, może spowodować że ogrodzenie nie przetrwa kilku sezonów. Innym zagrożeniem może być przechylenie się ogrodzenia, pękanie murka, co ostatecznie nie wygląda zbyt estetyczne.

Dostępność nowoczesnych rozwiązań nie zawsze okazuje się wystarczająca, jeśli budowę takiego ogrodzenia powierzy się niewykwalifikowanej firmie ogrodzeniowej.

Ogrodzenia panelowe Bochnia

Jeśli szukają Państwo rzetelnej firmy z okolic Bochni która wykonuje ogrodzenia panelowe na każdym terenie - zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Nachylenie terenu nie stanowi dla nas żadnego ograniczenia. Zajmujemy się wymianą oraz budową nowych systemów ogrodzeniowych według nowoczesnych standardów. Jeśli zależy ci na solidnym ogrodzeniu nieruchomości przemysłowej, mieszkalnej skontaktuj się z naszym ekspertem i dowiedź się o najbliższych wolnych terminach.

Ogrodzenia panelowe solidne, bezpieczne i atrakcyjne w konkurencyjnej cenie Bochnia i okolice.

Kaim ogrodzenia z pasją