Ogrodzenia gabionowe zyskują w ostatnim czasie na popularności, chociażby ze względu na łatwość i stosunkowo niski koszt wykonania. Gabiony to nic innego jak stalowa siatka wypełniona materiałem ogrodzeniowym w postaci kamienia, szkła lub ziemi.

Dlaczego warto wybrać ogrodzenie gabionowe?

Ogrodzenie tego typu stanowi doskonałą barierę dźwiękoszczelną ze względu na sposób wykonania. Mamy możliwość wykonania ogrodzenia w całości lub w części z gabionu. W zależności czy zależy nam na kompletnym zachowaniu anonimowości czy też nie. Warto wspomnieć, że ogrodzenia gabionowe są dosyć ciężkie więc nie wymagają budowy dodatkowego podparcia w postaci podmurówki. Gabion stanowi bardzo stylowe wykończenie ogrodu.

Odporność na warunki atmosferyczne

Ogrodzenie gabionowe, jest jednym z najbardziej odpornych na oddziaływanie warunków zewnętrznych typów ogrodzeń. Oczywiście pod warunkiem, że jest wykonane z drutu ocynkowanego lub powlekanego pcv, wtedy nic go nie ruszy. Gabiony pod warunkiem, że nie są przeplatane metalowymi lub drewnianymi przęsłami nie wymagają ciągłej konserwacji.

Bogate wzornictwo ogrodzeń gabionowych

Bogate wzornictwo ogrodzenia, dopasowane do naszego domu uzyskujemy za sprawą wybranych materiałów ogrodzeniowych. Na rynku dostępne są siatki różnej wielkości o zróżnicowanym kształcie oczek. Aby dodać charakteru naszemu ogrodzeniu
możemy wypełnić je szklanym tłuczniem o różnej kolorystyce, kamieniem o różnej fakturze, wielkości lub kolorze. Dodatkowo na górze możemy dodać akcent roślinny aby uchronić się przed wścibskimi spojrzeniami.

Konkludując ogrodzenie gabionowe jest tanie, szybkie w montażu i niezbyt wymagające jeśli chodzi o pielęgnację. Świetnie nadaje się dla osób zapracowanych liczących na chwilę wytchnienia w zaciszu własnego ogrodu.

Kaim ogrodzenia z pasją

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie strony www, niekiedy umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”).
Więcej Ok Brak zgody